• Pomysły na Prezenty dla Pracowników - Co na Gwiazdkę?

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, to czas, kiedy wielu pracodawców szuka pomysłów na prezenty dla pracowników. To idealny sposób na docenienie ich całorocznych starań i zbudowanie pozytywnej atmosfery. Możliwości jest wiele, poniżej znajdziesz kilka pomysłów na taki prezent, które sprawdzą się również jako prezenty dla firm, czy prezenty dla klientów.

Bon upominkowy

To naszym zdaniem jeden z najlepszych pomysłów na prezent dla pracownika. Obdarowany może go zrealizować, kiedy chce, sam wybiera, na co dokładnie go przeznaczy. Nie ma chyba osoby, której przed świętami nie ucieszyłaby możliwość skorzystania z dodatkowej gotówki. Ten rodzaj prezentu może przyjąć formę karty rabatowej, bonu wartościowego lub kuponu podarunkowego.

 

Kosz pełen słodkości

To ponadczasowe rozwiązanie, nawet jeśli na co dzień nie jemy słodyczy, przed świętami pewnie się jednak skusimy. Ponadto do takiego kosza można dopasować zawartość w zależności od kwoty, którą chcemy przeznaczyć. W tych droższych znajdzie się miejsce na markowy alkohol, eleganckie konfitury lub miody.

 

Kubek z nadrukiem

W dzisiejszych czasach sami możemy zdecydować, co znajdzie się na takim kubku. Może to być logo firmy, co z pewnością sprawdzi się jako prezent dla firm lub prezent dla klientów. Dla pracowników lepiej sprawdzą się ciekawe, może nawet śmieszne obrazki, które wprawią pracowników w dobry humor.

 

Kalendarz

To zawsze trafiony prezent przyda się w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Elegancko oprawiony, nie za duży będzie idealnym prezentem świątecznym dla każdego pracownika. Dodatkowo jest to również bardzo praktyczny upominek.

 

Herbata lub kawa

 

Wysokiej jakości aromatyczna herbata lub kawa, to również pomysł, który przypadnie pracownikom do gustu. W Internecie można znaleźć szeroką ofertę zestawów prezentowych, składających się z elegancko zapakowanych kilku rodzajów herbaty lub kawy. W zależności od budżetu może to być skromny zestaw w kartonowym pudełeczku lub ręcznie robione drewniane pudełko z wygrawerowanym logiem firmy.

Kosmetyki

Sprawdzą się genialnie w firmie, gdzie pracują przeważnie kobiety, ale nie tylko, ponieważ mężczyźni również dbają o siebie. Taki prezent sprawi wiele radości, a jeżeli wybierzemy coś w rodzaju kosza Spa, pomoże również doskonale zrelaksować się po pracy.

 

Większy budżet

Jeżeli dysponujemy większym budżetem, śmiało możemy wysłać naszego pracownika na weekend do SPA, zafundować mu lot paralotnią, balonem czy dla bardziej odważnych skok na bungee. Taki prezent z pewnością zostanie na długo zapamiętany i sprawi mnóstwo radości. Pracownik doceniony w ten sposób raczej nie będzie chciał opuścić firmy.

 

Impreza firmowa

Nie jest to może prezent w ścisłym tego słowa znaczeniu, ale Wigilia firmowa jest doskonałym miejscem do umacniania więzi pracownika z firmą i współpracownikami. Coraz więcej firm decyduje się na spotkania w tym stylu. Jest to świetna okazja, aby spotkać się prywatnie z ludźmi, z którymi najczęściej widujemy się w tylko w pracy.

 

Gadżety

W tej kategorii mamy spory wybór praktycznych “wynalazków” takich jak powerbanki, słuchawki, maty podgrzewające kubek na USB. Każdy z nich możesz wzbogać o logo Twojej firmy. Będzie to nowoczesny, a zarazem praktyczny upominek.

 

To tylko niektóre z pomysłów na prezenty dla pracowników, naszym zdaniem najbardziej uniwersalne. Najważniejsze, żeby w tym szczególnym okresie pokazać osobom, z którymi na co dzień współpracujemy, że są dla nas ważni, a świetnym tego wyrazem będzie właśnie skromny upominek.